Kto stoi za Macao Candles?

Jeżeli kiedykolwiek zadałaś sobie to pytanie to poniżej znajdziesz na nie odpowiedź!

 

Produkcja świec – W teorii ten proces przypisany jest kobietom, które świetnie odnajdują się w pracach manualnych, gdzie wymagana jest duża precyzja. Natomiast czy mogą zająć się tym mężczyźni?

Otóż odpowiedzią na to pytanie jest twarde, stanowcze i zdecydowane – chyba mogą!

Na pierwszy rzut oka produkcja świec to bułka z masłem, jednak ilość elementów składowych, które dają finalny produkt, który lada dzień będziesz trzymać w swoich dłoniach jest oszałamiająca! W pierwszym etapie trzeba znaleźć „swój wosk”, na którym będzie się pracowało, wybrać knoty, naczynia, kompozycje i wykonać na tym setki testów, gdzie nawet jedna najdrobniejsza zmiana powoduje, że wracamy do punktu wyjścia i zaczynamy wszystko od początku. Na szczęście mieliśmy na to czas i ochotę. Nie mieliśmy natomiast jednego – słomianego zapału! Od początku poczuliśmy do tego dryg i każdą wolną chwilę poświęcaliśmy właśnie produkcji świec. Teraz, po około półtorej roku od pierwszej wykonanej hobbystycznie świecy możemy śmiało oznajmić, że nasza pasja do tworzenia świec ujrzała światło dzienne!

Jak długo palą się świece sojowe?

Zatem, przywitamy się oficjalnie! 

Karol i Igor, czyli najlepsi przyjaciele, bracia, ale po innym ojcu i innej matce, wieloletni współpracownicy
i przede wszystkim założyciele brandu jakim jest Macao Candles <3

Igor –  człowiek wielu talentów, złota rączka, zawsze znajduje wyjście z sytuacji bez wyjścia, zaraża innych uśmiechem, jest otwarty i towarzyski. Tata najsłodszego cocker spaniela na świecie – Cody’ego.

Karol – Na pierwszy rzut oka nie wygląda na najinteligentniejszego, ale jednak jest magistrem inżynierem energetyki, ojciec dwóch synów, mąż żony, wspaniały człowiek.

Gdzie tworzymy Wasze świece?

Twórcy Macao Candles

Nasze świece powstają w niewielkiej pracowni na terenie Górnego Śląska, a dzięki temu, że znamy się już ponad dekadę potrafimy współpracować bez zarzutu. To właśnie tutaj tworzymy dla Was ulubione świece w cudownych kompozycjach zapachowych. Każdy z nas samodzielnie roztapia wosk, miesza go z esencją zapachową w odpowiednich temperaturach, by następnie zalać nim naczynie o odpowiednim kolorze. Następnie naklejamy etykiety i własnoręcznie pakujemy świece do kartonowych opakowań, dołączamy krótkie notatki ze wskazówkami odnośnie palenia i odstawiamy na półkę. Dlaczego? Gdyż przed wysłaniem produktów do Waszych domów każda świeca musi przeleżakować ok. dwa tygodnie, aby nabrać pełnego zapachu. Dopiero po tym czasie wysyłamy ją do Was, abyście mogli  cieszyć się tym, co kochacie najbardziej – świecami sojowymi Macao Candles!